VŠH poskytla dar Lize proti rakovině Praha

Část výtěžku z akce Gastronomie v době Karla IV., která se uskutečnila ve středu 11. května 2016, věnovala Vysoká škola hotelová v Praze neziskové organizaci Liga proti rakovině Praha z.s. Dar převzala v úterý 17. května 2016 z rukou jednatele společnosti Ing. Juraje Tinky místopředsedkyně a ředitelka organizace Iva Kurcová, DiS.

Důvodem výběru neziskové organizace byla skutečnost, že tematicky zaměřená gastronomická akce, spojená se 700. výročím narození císaře Karla IV., se konala ve stejný den, kdy byl v České republice připomenut Český den proti rakovině 2016. Letos se konal již 20. ročník této nejstarší sbírkové akce v České republice, při které je možné koupí žlutého kvítku měsíčku lékařského podpořit boj proti rakovině.

Reportáž TV Praha, jejíž součástí je i informace o dobročinném charakteru akce, můžete zhlédnout ZDE (stopáž 05:12 - 07:45).

Pořadatelé akce Gastronomie v době Karla IV. rovněž poděkovali všem, kteří se na přípravě a organizaci akce podíleli a přispěli k jejímu zdárnému průběhu. K poděkování nejen studentům, ale i zaměstnancům se vedle jednatele společnosti připojil i rektor VŠH doc. Ing. Václav Vinš, CSc.