PRAXE V ZAHRANIČÍ

V souladu s Lisabonskou strategií je cílem Vysoké školy hotelové v Praze zvýšit počet mobilit studentů nejen na partnerské vysokoškolské instituce, ale umožnit studentům také stáže v zahraničních firmách, zvýšit tak budoucí uplatnitelnost studentů na trhu práce i v mezinárodní konkurenci.

První studenti vyjeli na praxi v létě 2008. Za období 2007-2014 vyslala VŠH celkem 121 studentů na pracovní pobyt do zahraničí a zařadila se tak na 3. místo v počtu vyslaných studentů na praxe mezi soukromými vysokými školami. Nový Erasmus University Charter na období 2014-2020, který byl VŠH udělen koncem roku 2013, škole umožňuje navázat na předchozí úspěšné období a pokračovat v mobilitách studentů i v novém programu Erasmus+.

Jaké hlavní změny přinese Erasmus+ pro pracovní stáže

  • Stáží se mohou zúčastnit všichni studenti, všech forem studia, včetně studentů z nečlenských zemí EU, kteří studují v ČR v akreditovaném studijním programu. Účast není omezena ani věkem studenta.
  • Student musí být vybrán v řádně vyhlášeném výběrovém řízení.
  • Stáže, stejně jako studijní pobyty, bude možné opakovat v každém studijním cyklu, v případě stáží může nově také vyjet čerstvý absolvent na dobu max. 12 měsíců. Podmínkou výjezdu absolventa je nutnost uzavření smluvní dokumentace ještě před složením státní závěrečné zkoušky.
  • Minimální délka stáže je 2 měsíce.

Praxe, kterou student absolvuje v rámci programu ERASMUS+, je zapsána v Dodatku k diplomu.

Jazyková příprava Erasmus+ pro pracovní pobyt

Ve snaze změřit dopad mobility na jazykové znalosti studentů zavedla Evropská komise v programu Erasmus+ povinné on-line testování jazykové úrovně studentů před pracovním pobytem i po jeho skončení. Týká se pracovních jazyků - čeština, dánština, řečtina, angličtina, francouzština, němčina, italština, španělština, nizozemština, polština, portugalština, švédština. Hodnocení obdrží student a vysílající vysoká škola. Na základě výsledku může škola nabídnout studentovi on-line jazykový kurz v příslušném jazyce.

Podrobnější informace najdete na http://www.naerasmusplus.cz/.

Naleznete zde přehled osvědčených zahraničních partnerů VŠH z podnikové sféry (restaurací, hotelů nebo hotelových řetězců) ze Španělska, Řecka, Francie, Německa, Rakouska, ale i z Reunionu nebo Martiniku.

V počtu studentů vyslaných na zahraniční praxe se VŠH opakovaně umisťuje mezi soukromými vysokými školami na předních místech.

Naši partneři v zahraniční podnikové sféře

Španělský řetězec Paradores SA - hotely Parador Segovia a La Granja 

Parador Segovia ****

Moderní hotel nacházející se ve městě Segovia, v jednom z nejmonumentálnejších měst Španělska (UNESCO). Čtyřhvězdičkový hotel nabízí ubytování v 113 pokojích s klimatizací. Všechny pokoje jsou komfortní, pohodlné as výhledem na město. Hotel je ideální základnou pro návštěvu měst v provincii.

La Granja *****

Je živým důkazem bohatého architektonického dědictví Španělska. Hotel se nachází 11 km od města Segovia v lokalitě La Granja, letním sídle španělské královské rodiny. Tento exkluzivní hotel se skládá ze dvou budov, na jedné straně je budova - palác z 18. století Casa de los Infantes, druhá část hotelu představuje konferenční a kongresové centrum s kapacitou více než 600 míst.

Více informací: www.paradores.es

 
Rodinný hotel Lymberia na ostrově Rhodos v Řecku

Založen v roce 1987. Hotel Lymberia je all-inclusive tříhvězdičkový rodinný hotel v oblasti Faliraki, na ostrově Rhodos. Vysoká škola hotelová v Praze spolupracuje s hotelem již 8 let.

Více informací: www.lymberia.gr

Restaurace Alcudia - Mallorca, Španělsko

Jde o síť restaurací nacházejících se ve městě Alcudia na ostrově Mallorca. Každá z restaurací ze sítě Alcudia je specifická, nabízí jinou kuchyni, jiné speciality, má svůj vlastní styl, interiér. Do sítě Alcudia patří tyto restaurace: Satyricon, Piero Rossi, Sa Taverna des Port, Sa Taverna-Tapas, Sa Plaça, Café de Sa Plaça.

Více informací: www.alcudiarestaurants.com

Řetězec hotelů Anthurium Hotels, Francie - www.anthurium.com  

Hotel Diana Dea Lodge ****

Jde o čtyřhvězdičkový hotel nacházející se na východním pobřeží ostrova Reunion. Hotel je zařízen v rustikálním stylu.

Více informací: www.diana-dea-lodge.re

Château de l'Hoste ***

Kdysi zámek ze 17. století, dnes hotel, který se nachází v srdci regionu Quercy Blanc, v parku se staletými stromy a lesem.

Více informací: www.chateaudelhoste.com

Schloss Elmau *****

Hotel Schloss Elmau v čarovném prostředí bavorských Alp nabízí unikátní lázně a kulturní zážitek. Hotel je hodnocen jako nejlepší německý wellness hotel. Je také ideální pro celoroční sporty. Je vybaven luxusními prostory, pěti restauracemi a čtyřmi samostatnými lázněmi, restaurací s Michellinskou hvězdou. V roce 2015 hostitel vrcholného setkání politiků států G7.

Více informací: http://www.schloss-elmau.de/

Château de Fère *****

Hotel se nachází 100 km od Paříže, v srdci kraje Champagne. Více než 800 let je jeho dominantou středověký hrad. Toto historické místo je ideálním místem pro pořádání seminářů, svateb anebo recepcí.

Více informací: http://www.chateaudefere.com/

Opera Suites ****

Hotel se nachází v srdci Vídně, v prvním a druhém patře historického vídeňského městského domu, nedaleko Vídeňské státní opery. Všechny pokoje jsou zařízeny a vyzdobeny ve vídeňském stylu a nabízejí moderní komfort a vybavení.

Více informací: http://www.operasuites.at/welcome.html

Le Cap Est Lagoon Resort & Spa Hotel 

Luxusní 5* hotel je uvedený na rezervačních serverech jako nejlepší hotel na Martiniku pro rok 2015. Zámořský department Francie, vulkanický ostrov, který si stále zachovává typický francouzský šarm v bujném tropickém prostředí Karibiku.

Více informací: www.capest.com

                                                                                                                       

Dokumenty pro výjezd studenta