STUDENTSKÝ SENÁT

Naše motto:
„Snažit se svými myšlenkami, nápady a akcemi obohatit a zkvalitnit studentský život a spolupodílet se na utváření příjemného prostředí pro vzdělávání, zastupovat VŠH navenek mezi studenty.“

Studentský senát je vytvořen ze studentů VŠH, kteří se snaží svými myšlenkami, nápady a akcemi obohatit studentský život a zároveň se spolupodílí na vytvoření příjemného prostředí pro vzdělávání a osobnostní rozvoj všech studentů.

V této podobě, v jaké ho známe dnes, vznikl Studentský senát VŠH zhruba před 9 lety. Po úspěšném prvním roce se hlavní představitelé senátu vzdali svého působení ve prospěch mladých, nadějných kolegů. Ve druhém roce svého působení Studentský senát VŠH pokračoval v práci, organizoval a spoluorganizoval přednášky, zprostředkovával praxi pro studenty VŠH, spolupracoval s vedením školy. Nyní za svého působení, se Studentský senát dále rozvíjí a přichází s novými nápady.

Budeme rádi, když se právě vy přidáte k nám!

 

POŘÁDÁNÍ EXKURZÍ

Studentský senát každý rok pořádá několik zajímavých exkurzí pro naše studenty. V minulosti to byla například velice zajímavá exkurze na Letiště Praha, která díky své oblibě jistě nebyla poslední. Dále studentský senát pomáhal s propagací a spolupodílel se na pořádání různých dalších exkurzí a výletů. Každý rok například jezdí studenti VŠH do Švýcarska na exkurzi k Ženevskému jezeru, do nejslavnější hotelové školy v Lausanne, studenti zde navštíví také luxusní pětihvězdičkový švýcarský hotel Royalp, na programu je i exkurze do čokoládoven, degustují sýry a víno a mnoho dalšího. Se školou se také mohou podívat na všelijaké exkurze po České republice. S katedrou cestovního ruchu jsme navštívili Lázeňský trojúhelník (Karlovy Vary, Mariánské a Františkovy lázně), jsou pořádány také lyžařské výlety na hory, apod. 

ZAJÍMAVÉ PŘEDNÁŠKY

V prostorách naší školy každý semestr pořádáme či spolupořádáme ročně několik zajímavých přednášek odborníků z praxe. Máme již za sebou velice zajímavou návštěvu „Magic Heleny“, kde jsme si povídali o módních trendech, o tom, jak být správně oblečen v našem hotelovém oboru, jak správně kombinovat barvy, uvázat kravatu, jak volit správné brýle, jak a podle čeho vybírat pánský oblek. Máme také za sebou několik přednášek od manažerů hotelů, kteří nám vyprávěli o jejich dosavadní kariéře. Do budoucna bychom rádi založili tradiční přednáškový manažerský klub, kdy bychom si k nám do školy pravidelně zvali úspěšné manažery, kteří by se s námi podělili o své zkušenosti a o to, jakým způsobem oni v jejich pracovním životě postupovali k vysněným cílům. Od akademického roku 2011/2012 rovněž pořádáme setkání studentů s rektorem a prorektory VŠH. Studenti mohou s vedením školy konzultovat jakýkoliv problém a mohou veřejně vyjádřit svůj názor. Řeší se zde jak akademické, tak provozní či jiné záležitosti.

STUDENTSKÉ PÁRTY

Několikrát do roka pořádáme pro studenty velkolepé studentské párty, které jsou velice oblíbené. Za sebou máme například párty v klubech Phenomen, Popocafepetl či Blázinec. Vždy je pro studenty zajištěn celý klub, nabídka všech možných drinků, pochutin, DJ, tématické akce, zajímavé výhry, welcome drinky a mnoho dalšího. Profesionální fotografie vždy vkládáme na náš facebook studentského senátu.

ČLENSTVÍ STUDENTSKÉHO SENÁTU V SK RVŠ

Od roku 2010 je Studentský senát VŠH také členem RVŠ a SK RVŠ (Studentské komory Rady vysokých škol), kde zastupuje Vysokou školu hotelovou v Praze v sekci soukromých vysokých škol a komisi pro sociálně-ekonomické záležitosti.

PRAXE A PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Na nástěnkách Studentského senátu VŠH a v informačním systému pravidelně aktualizujeme nabídky praxí, pracovních příležitostí, brigád a studijních a pracovních stáží v zahraničí.


Kontaktujte nás
Naší představou je vytvořit studentský senát, ve kterém s námi budou spolupracovat studenti, kterým není jejich škola lhostejná a kteří se chtějí podílet na jejím stálém růstu. Rádi uvítáme každého, kdo by nám chtěl v naší snaze pomoci. Pokud máte jakékoli nápady a myšlenky ke zlepšení, popřípadě články do časopisu, budeme potěšeni, když se s námi o ně podělíte a to buď vhozením dopisu s nápady či připomínkami do schránky Studentského senátu VŠH, která se nachází ve studovně nebo:

 

Váš Studentský senát VŠH
Jsme tu pro Vás!