V rámci kulinářské akce Retro gastronomie si VŠH připomene 20 let své existence

Ve středu 15. května se v atriu Vysoké školy hotelové v Praze (VŠH) uskuteční kulinářská akce „Retro gastronomie aneb 30 let od sametové revoluce“. Akce určená pro širokou veřejnost je spojena s oslavami 20. výročí existence vysoké školy. VŠH navazuje na tradici tematicky zaměřených gastronomických akcí z předešlých let.

Hosté budou moci ochutnat řadu známých jídel a nápojů především z období 70. a 80. let minulého století. „Chybět nebudou šunková rolka v aspiku, dršťková polévka,kuřecí prso s broskví a šťouchaným bramborem nebo gothaj v bramboráku,“ přibližuje dobová jídla Ing. Zbyněk Vinš, odborný asistent katedry hotelnictví. Dezerty připraví studentka VŠH Lada Petránková. Těšit se můžete na skvělé kremrole, Míša řezy se šlehačkou, karamelové větrníky nebo kokosové laskonky s čokoládovým krémem.

K jídlům budou podávány dobové nápoje. Ing. Jiří Zelený, odborný asistent katedry hotelnictví, k nápojové nabídce dodává: „Z nealkoholických nápojů budou podávány malinovka či šuměnka se čtyřmi různými chutěmi. Mezi alkoholickými nápoji nebudou chybět pivo, Vaječňák, Tuzemák, zelený peprmintový likér, bílé a červené víno. A samozřejmě budou připraveny k ochutnání i koktejly, například Ostende Fizz, Bílá paní nebo Moravský kohout.“

Příznivé ceny jídel a nápojů budou stanoveny v dobové měně, kterou byla Koruna československá (Kčs). „Prezentována bude i slavnostní tabule s řadou předmětů připomínajících socialistické veřejné stravování v Československu,“ konstatuje tajemnice katedry hotelnictví Ing. Blanka Zimáková.

Akce je organizována ve spolupráci s První soukromou hotelovou školou a za podpory Studentského senátu VŠH pod vedením předsedkyně Terezy Korejtkové u příležitosti celostátních oslav „30 let demokracie a svobody“. Její součástí je i připomenutí 20 let existence VŠH v rámci setkání absolventů a studentů VŠH. Kulturní program zajistí hudební skupina „Hrací Skříň Praha“ pod vedením studenta VŠH Michala Filipa.

Na VŠH studuje aktuálně 1 200 studentů a studium úspěšně dokončilo na vysoké škole po dobu její existence více než 7 000 absolventů. V loňském roce byly VŠH akreditovány Národním akreditačním úřadem pro vysoké školství profesně zaměřené studijní programy se zaměřením na hotelnictví, cestovní ruch a marketing v prezenční a kombinované formě studia v bakalářském i v navazujícím magisterském stupni. Asociace hotelů a restaurací ČR udělila v roce 2018 VŠH titul Škola roku.

Bližší informace o kulinářské akci „Retro gastronomie aneb 30 let od sametové revoluce“ poskytne:
Ing. Petr Studnička, PhD.
vedoucí katedry hotelnictví
mobil: 728 412 808
e-mail: studnicka@vsh.cz

Těšíme se na Vaši účast!

 

Fotogalerie