Studenti VŠH navštívili hlavní památky UNESCO v Kutné Hoře

Studenti 2. semestru bakalářského programu: Hospitality Management, studium angličtiny, absolvovali úspěšnou exkurzi do Kutné Hory. Od roku 1961 je toto město součástí Seznamu národního dědictví a od roku 1995 je jediným městem se statusem UNESCO ve Středočeském kraji.

Studenti měli možnost dát do praxe pět základních prvků turistického systému Leiper:

Turisté: Studenti z CRE26 "Základy cestovního ruchu".
Vysílající región: Praha, hlavní cíl této výletní cesty byl vzdělávací.
Tranzitní trasa: vlakem a autem.
Cílový región: Kutná Hora, Střední Čechy. Mezi hlavní atrakce naší návštěvy patřily následující památky:

• UNESCO katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci
  • Kostnice - kostní kaple
  • UNESCO Chrám sv. Barbory
  • Vlašský dvůr
  • Sankturinovský dům

Subjekt cestovního ruchu: Informační centrum v Kutné Hoře naši tříděposkytlo prohlídku anglického jazyka. Paní Lenka Dytrychová z oddělení Cestovního ruchu a Marketingu Městského úřadu s námi také sdílela hlavní úkoly a aktivity jejího oddělení při propagaci Kutné Hory jako turistické destinace.

Naše třída oboru Hospitality management se 2. 5. 2018 v rámci předmětu Fundamentals of Tourism zúčastnila výletu do Kutné Hory.
Společně jsme vyrazili vlakem z Hlavního Nádraží v Praze.Když jsme dorazili do Kutné Hory, setkali jsme se s průvodcem a hned jako první památku navštívili Katedrálu Sedlec.
Následně jsme navštívili třetí nejstrašidelnejší místo na světě: Kostnici. Dozvěděli jsme se zajímavé historky a legendy.
Poté jsme jeli autobusemke chrámu Svaté Barbory, který byl pro nás nejzajímavější. Průvodce nám povyprávěl zajímavé informace ohledně chrámu a jeho minulosti. Později jsme zamířili do mincovny kde nám průvodce ukázal jak v minulosti probíhala výroba mincí. Ke konci výletu jsme navštívili informační centrum, kde jsme vyplnili dotazník, prohlédli si alchymistickou dílnu a poté už jsme zamířili na vlak domů.
Kutná Hora se nám moc líbila a díky průvodci jsme se dozvěděli nové a zajímavé informace
Kryštof Rybnikár, Zuzana Vdovjaková a Vanesa Fraňová
Studenti 2. semestru, Hospitality Management