Studenti IHM navštívili „CzechTourism“ a „Letiště Václava Havla“ v Praze

Studenti 1. ročníku bakalářského studijního programu: Hospitality Management (studium v ​​angličtině), kteří si na zimní semestr zapsali předmět „Fundamentals of Tourism“, měli příležitost se naučit přímo od odborníků v oblasti cestovního ruchu o tom, jak je na domácích i zahraničních trzích propagována značka „Česko – země příběhů“. Soňa Machová, vedoucí oddělení marketingového výzkumu české centrály Czech Tourism, se s našimi studenty podělila o různé aktivity, které musí tato organizace dělat, aby dosáhla svých různých cílů, mezi které patří i přilákání více turistů do jiných regionů České republiky.

Exkurze s průvodcem na Letišti Václava Havla umožnila studentům skvělou příležitost se dostat do prostorů letiště, kam se běžný pasažér nedostane a vidět z jiného pohledu jeho fungování. V první části prohlídky nás vzali autobusem na plochu letiště, podívali jsme se na starty a přistání z bezprostřední blízkosti dráhy a viděli samotné odbavení letadel před i po přistání. Druhá část prohlídky byla zaměřena na interiéry terminálů 1 a 2. Studenti také viděli jeden z letištních salonků pro cestující v tranzitu (čekárnu) a hotel na letišti. Náš průvodce nám poskytl celou řadu zajímavých informací a zkušeností z oblasti cestovního průmyslu.