Studenti IHM navštívili agenturu CzechTourism

Studenti prvního semestru v prezenčním bakalářském studijním programu v AJ - Hospitality Management navštívili ČCCR „CzechTourism“. Byli podrobně seznámeni s činností a strategií prezentace ČR na domácím a zahraničním trhu. Rovněž byla věnována pozornost analýze vývoje příjezdového cestovního ruchu, sezónnosti, trendů, apod. Byla to jen některá z témat, o která se s námi podělil manažer Jan Otava z oddělení marketingového výzkumu agentury CzechTourism.

„Dne 16.října první ročník oboru Hospitality Management vyučovaný v anglickém jazyce navštívil turistické informační středisko CzechTourism. Zde nás čekala zajímavá přednáška v podání pana Jana Otavy. Zmínil témata, jak se cestovní ruch v České republice vyvíjí, jaká místa jsou největšími lákadly pro turisty z cizích zemí, co si návštěvníci vybaví, když se řekne Česká republika atd. Zmínila bych pár nejzajímavějších faktů, o které jsme byli obohaceni. Mezi nejčastější návštěvníky ČR patří turisté z Německa, Slovenska a Ruska. V průměru zde nejvíce času tráví ruští turisté a využívají přitom široké nabídky lázní a wellness resortů, které ČR nabízí. Velkým překvapením bylo zjištění, že většina návštěvníků ČR pocházejících z Ukrajiny jezdí do České republiky za cílem návštěvy své rodiny. Hlavními sektory turismu, které jsou nejvíce zastoupeny v ČR z hlediska zahraničních návštěvníků, je MICE turismus, kulturní a aktivní cestovní ruch či lázeňské pobyty. Česká republika se také pyšní oblíbenou gastronomií. Nejvíce navštěvovaná místa jsou Jižní Morava - díky skvělým domácím pokrmům a chutnému vínu, či Plzeň - oblíbená převážně milovníky piva. Mimo jiné jsme nahlédli do světa této organizace a zjistili jsme, jaké průzkumy provádí a další zajímavosti. Touto cestou bychom rádi poděkovali celé organizaci CzecTourism. Vážíme si času, který jste nám věnovali a doufáme, že popularita navštěvovaných míst v ČR jen poroste.“

Natálie Sudová
Studentka prvního ročníku programu Hospitality Management