Odborná exkurze studentů VŠH do Luhačovic

Studenti Vysoké školy hotelové v Praze (VŠH) studující obory zaměřené na hotelnictví, lázeňství a cestovní ruch, se v pondělí 18. března zúčastnili odborné exkurze do největších moravských lázní Luhačovic a navštívili objekty spravované společností Lázně Luhačovice, a.s.

Po cestě vlakem z Prahy do Zlínského kraje byla exkurze zahájena ve Společenském domě. Základní údaje o lázeňské společnosti prezentoval výkonný ředitel společnosti Ing. Jiří Dědek, MBA. Informoval o ročním obratu, který dosahuje více než půl miliardy korun, i o počtu pracovníků, kterých společnost zaměstnává téměř 600.

Následně v doprovodu zástupkyně společnosti Luhanka a manažera nákupu společnosti Lázně Luhačovice, a. s., Ing. Tomáše Kolaříka, který je absolventem VŠH, měli možnost studenti navštívit dětskou léčebnu. Zde ředitelka prim. MUDr. Jana Rydlová informovala o specifikách léčby dětí a inovačním konceptu, který byl v roce 2016 oceněn mezinárodní organizací.

Podány byly informace o přírodních léčivých zdrojích, ochranných pásmech i lázeňském území, stejně tak o vztahu lázeňské společnosti nejen s dalšími poskytovateli služeb, ale i s městem Luhačovice. Po návštěvě Inhalatoria následovala exkurze do čtyřhvězdičkového Spa&Wellness hotelu Alexandria včetně Francouzské restaurace. Studenty přivítala ředitelka hotelu a rovněž absolventka VŠH Ing. Miloslava Fialová a hotelem je provázal student VŠH v kombinované formě specializace Hotelnictví v bakalářském stupni studia Karel Fridrich.

Po návštěvě ubytovacích a lázeňských provozů se pozdní oběd uskutečnil v Restauraci Elektra. Nechyběl nákup tradičních lázeňských oplatek a cesta zpět do Prahy v bistro voze pendolina. Po více než 15 hodinách a více než 700 ujetých kilometrech byla exkurze ve večerních hodinách ukončena.

Organizace exkurzí a FieldTripů je pro profesně zaměřenou vysokou školu, kterou VŠH je, velmi důležitá především s ohledem na provázanost teoretické výuky s praxí.

Ing. Pavel Attl, Ph.D.
vedoucí katedry cestovního ruchu