Odborná exkurze studentů VŠH do Luhačovic

Studenti Vysoké školy hotelové v Praze (VŠH) studující obory zaměřené na hotelnictví, lázeňství a cestovní ruch, se v pondělí 18. března zúčastnili odborné exkurze do největších moravských lázní Luhačovic a navštívili objekty spravované společností Lázně Luhačovice, a.s.

Po cestě vlakem z Prahy do Zlínského kraje byla exkurze zahájena ve Společenském domě. Základní údaje o lázeňské společnosti prezentoval výkonný ředitel společnosti Ing. Jiří Dědek, MBA. Informoval o ročním obratu, který dosahuje více než půl miliardy korun, i o počtu pracovníků, kterých společnost zaměstnává téměř 600.

Následně v doprovodu zástupkyně společnosti Luhanka a manažera nákupu společnosti Lázně Luhačovice, a. s., Ing. Tomáše Kolaříka, který je absolventem VŠH, měli možnost studenti navštívit dětskou léčebnu. Zde ředitelka prim. MUDr. Jana Rydlová informovala o specifikách léčby dětí a inovačním konceptu, který byl v roce 2016 oceněn mezinárodní organizací.

Podány byly informace o přírodních léčivých zdrojích, ochranných pásmech i lázeňském území, stejně tak o vztahu lázeňské společnosti nejen s dalšími poskytovateli služeb, ale i s městem Luhačovice. Po návštěvě Inhalatoria následovala exkurze do čtyřhvězdičkového Spa&Wellness hotelu Alexandria včetně Francouzské restaurace. Studenty přivítala ředitelka hotelu a rovněž absolventka VŠH Ing. Miloslava Fialová a hotelem je provázal student VŠH v kombinované formě specializace Hotelnictví v bakalářském stupni studia Karel Fridrich.

Po návštěvě ubytovacích a lázeňských provozů se pozdní oběd uskutečnil v Restauraci Elektra. Nechyběl nákup tradičních lázeňských oplatek a cesta zpět do Prahy v bistro voze pendolina. Po více než 15 hodinách a více než 700 ujetých kilometrech byla exkurze ve večerních hodinách ukončena.

Organizace exkurzí a FieldTripů je pro profesně zaměřenou vysokou školu, kterou VŠH je, velmi důležitá především s ohledem na provázanost teoretické výuky s praxí.

Ing. Pavel Attl, Ph.D.
vedoucí katedry cestovního ruchu

Ing. Petr Studnička, PhD.
vedoucí katedry hotelnictví

Fotogalerie

Reference

Ing. Igor Bejtic
sommelier Ambiente restaurant
Během studia na VŠH jsem dostal spoustu prostoru pro vlastní realizaci. Měl jsem možnost skloubit školu s prací a potkat super lidi, s kterými se neustále vídám.