Mimořádný Vinný stůl VŠH ve Velkých Bílovicích

Skupina studentů a absolventů Vysoké školy hotelové, která se pravidelně schází na pražské Salabce u tzv. Vinného stolu, kde jednou za měsíc ochutnává a posuzuje vína určených odrůd révy vinné, se v květnu setkala na jižní Moravě ve Velkých Bílovicích, největší vinařské obci ČR.

Pod vedením několika místních vinařů měli účastníci Vinného stolu možnost ochutnat desítky vzorků zajímavých vín, a to přímo v místních vinných sklepích. Pod vedením doc. Hána z katedry hotelnictví navštívili studenti a absolventi VŠH například menší a zatím méně známé Vinařství Púrynky, Vinařství Fabikovič a několik drobných sklepů nekomerčních vinařů. V odpoledním programu se pak společně vydali na poznávací cestu mezi velkobílovickými vinohrady, aby se setkali také s pěstováním révy přímo na vinohradech.

Počasí i nálada byly dokonalé. Již nyní se připravuje další vydání této poznávací a společenské akce.