Exkurze VŠH v Perfect Canteen AVAST

V pondělí 31. října 2016 se studenti 3. ročníku Vysoké školy hotelové v Praze zúčastnili exkurze v rámci předmětu Catering s Ing. Zbyňkem Vinšem. Studenti navštívili firemní restauraci Perfect Canteen ve společnosti Avast, která sídlí v administrativní budově Enterprise na pražském Pankráci.

Majitelem restaurace je známý šéfkuchař Filip Sajler, který studentům společně s manažerkou provozu Danielou Bártíkovou přiblížil, co všechno obsahuje provoz takovéto firemní restaurace. Základem jsou podle něj kvalitní suroviny, skvěle motivovaný pracovní tým a velice důležitá je také organizace práce v týmu. Největší překážku v provozování takovéto restaurace představuje institucionální a administrativní zatížení a ne zcela jasně definovaná pravidla pro fungování tohoto oboru.

Filip Sajler se společně se svým týmem snaží vnášet do pokrmů zdravé věci a moderní trendy ve výživě. Standardní menu je poskládáno z tradičních českých pokrmů, které se odvíjejí od sezónnosti jednotlivých surovin, dále také z etnických pokrmů a samozřejmě z jednoho vegetariánského jídla. Některé pokrmy jsou orientované na moderní trendy ve výživě. Tato jídla jsou nutričně uzpůsobená zaměstnancům, kteří například sedí celý den v kanceláři a nemají skoro žádný pohyb.

Kromě vynikajícího jídla mají pracovníci i nádherný a uklidňující výhled na Prahu.

Trochu čísel nakonec:

• 140 kg pomerančů na fresh džusy denně