Exkurze předmětu Řízení gastronomického provozu

Studenti druhého ročníku bakalářského studia, prezenční formy v rámci výuky předmětu Řízení gastronomického provozu se měli možnost zúčastnit exkurzí do několika gastronomických provozů.
Navštívili jsem stravovací provozy v Nemocnici Motol a ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, provozovnu Zátiší Catering Group Fresh &Tasty na Barrandově a hotely InterContinental Prague a Hotel Four Seasons. Zájem o všechny provozy byl velký, zúčastnilo se i několik studentů z kombinované formy studia.


V rámci výuky předmětu Řízení gastronomického provozu jsem se my, žáci 2. ročníku oboru Hotelnictví s paní Ing. Blankou Zimákovou zúčastnili milé a pro nás velice obohacující prohlídky pražského hotelu Intercontinentalu, který se nachází na adrese Pařížská 30 na Praze 1. Během naší celé prohlídky hotelu nás provázel pan Ing. Jan Kadlec, který v hotelu pracuji několik let na pozici HR manager. Je to velice milý a sympatický pán, který věděl o hotelu opravdu vše a mohl nám tak odpověď na naše veškeré zvídavé dotazy. Začali jsme prohlídkou zázemí hotelu, kde se nachází šatny pro zaměstnance a ochranka. Dále jsem pokračovali do vyšších pater, kde jako první jsme mohli vidět restauraci pro hotelové hosty, která slouží na snídaně, obědy a večeře. Měli jsme tu možnost nahlédnout do prostoru, kde se nachází veliké pračky, které se využívají denně po dobu několika hodin. Dále nám byly ukázány kongresové místnosti, kde zrovna probíhaly přípravy na akci pro 350 hostů a dále jsem navštívili luxusní restauraci skoro v nejvyšším patře hotelu s opravdu nádherným výhledem na naše město. Po úchvatném výhledu a pořízení několika snímků jsme se odebrali na prohlídku hotelových pokojů. Měli jsme možnost viděl klasický dvojlůžkový pokoj, ale i větší apartmá, které bylo velice luxusně vybaveno dvěma koupelnami, velikým obývacím prostorem včetně vlastního kávovaru, což musí být pro hosty velice příjemné, že pokaždé, když dostanou chuť na kávu nemusí nikam chodit, nebo si volat pokojovou službu. Nakonec jsme se svezli hotelovými výtahy a měli tu možnost nahlédnout do míst, kam se normální host nepodívá. Dozvěděli jsme se spoustu nových informacích a myslím, že pro mnohé studenty to byl i veliký přínos k jejich studiu. Exkurze se nám všem moc líbila a doufáme, že dostaneme ještě nějaké další nabídky na prohlídky hotelů.Eliška Steinerová, studentka 2. ročníku oboru Hotelnictví

 

Fotogalerie