Erasmus podle studentů VŠH

ERASMUS - THD - European Campus Rottal-Inn Pfarrkirchen

Chceli by sme Vám predstaviť školu s názvom THD - European Campus Rottal-Inn Pfarrkirchen, ktorú ponúka Vysoká škola hotelová v Prahe ako výmenný program Erasmus. Sme študentky magisterského ročníka a už zmienenú školu sme osobne navštívili v letnom semestri 2018.
Mesto Pfarrkirchen, v ktorom sa škola nachádza, je malé, ale veľmi pekné mestečko v Dolnom Bavorsku, v Nemecku. Je to hlavné mesto okresu Rottal-Inn. Toto mesto má približne 12 500 obyvateľov. Keďže sa v meste a v okolí nachádza mnoho škôl považuje sa za študentské mesto. Pfarrkirchen leží na rieke "Rott", ktorá dáva regiónu "Rottal" svoje meno. Jeden z významných odvetví v meste Pfarrkirchen zahŕňa bitúnky, ktoré súvisia s vidieckym prostredím.

Na začiatku sme mali trošku strach, že sa v meste budeme nudiť, no pravdou je, že nebol taký ani jeden deň. V meste sa nachádza príjemné námestie, kde sa nachádzajú rôzne reštaurácie, kaviarne, bary, diskotéky a vynikajúca zmrzlináreň, kde ponúkali najlepšiu zmrzlinu akú sme kedy jedli. Samozrejme jeho súčasťou boli aj historické pamiatky, ktorými sme sa kochali dennodenne. Keďže je to študentské mesto, nachádzalo sa v meste aj športový areál, kde sme mali na výber asi všetky športy, na ktoré si len spomeniete – obrovské futbalové ihrisko, „beach volejball“, tenisové, volejbalové kurty, bežecké trasy, cyklistické trasy, fitko, bowling, billiard, taktiež sa v meste nachádzali aj bazény, ktoré sme v lete využívali dosť často.
Hlavné sídlo školy sa nachádza v meste Deggendorf čo je okolo 65 km od mesta Pfarrkirchen. European campus Rottal-Inn funguje len od roku 2015, poskytuje zaujímavú a veľmi otvorenú inštitúciu s modernými, relevantnými a praktickými kurzami v priateľskom, uvoľnenom a bezpečnom prostredí. Moderný areál je vybavený technickými zariadeniami a snažia sa o to, aby študentský čas bol čo najproduktívnejší, najtvorivejší a najzaujímavejší a tomu sú prispôsobení vyučujúci školy a predmety. Stále nám hovorili, či už učitelia, študenti, ktorí navštívili Erasmus program, že je dobré ísť to vyskúšať aj z toho dôvodu, že zažijeme niečo celkom iné. Iné mysleli napríklad - iný štýl vyučovania, štúdium v cudzom jazyku, spoznanie nových ľudí, nové prostredie a pod. A mali pravdu ! Náš systém výuky je naozaj rozdielny ako na tejto škole, kládol sa väčší dôraz na komunikáciu hlavne počas vyučovania, vyučujúci chceli počuť naše názory na dané problematiky, témy či už pomocou dennodenných prezentácií alebo písomných prác. Predmety, ktoré sme študovali sa týkali hlavne turizmu. Mnohé informácie sme už nadobudli na našej škole no samozrejme tým, že sa len v našej triede, kde nás bolo približne 60 nachádzali študenti z 28 krajín z celého sveta (Rusko, Nemecko, Bielorusko, Pakistan, Mexiko, Afrika, Ázia, Japonsko a pod.), sme sa dozvedeli mnoho nových zaujímavých vecí, ktoré samozrejme budeme vedieť využiť aj v praxi. Z dôvodu, že jeden z našich cieľov počas pobytu bolo aj zdokonaliť sa v angličtine a nadobudnúť nové informácie, boli sme rady, že naozaj naši spolužiaci boli z rôznych štátov, kontinentov. To nám umožnilo komunikovať ešte viac a samozrejme, keďže sme sa nachádzali v nemecky hovoriacej krajine, škola poskytovala povinnú výučbu nemeckého jazyka.
I keď sme si pôvodne vybrali inú destináciu a z dôvodu malých nezhôd sme nakoniec išli práve sem, vôbec to neľutujeme a veríme, že i ďalší študenti, ktorí toto malebné mestečko a školu navštívia budú rovnako nadšení. Takže ODPORÚČAME!

Denisa Popracova
Erika Baksová
studentky specializace Management hotelnictví a lázeňství

PŘIHLÁŠKU KE STUDIU pro akademický rok 2019/2020 je možné podávat on-line do konce I. kola 30. 04. 2019 zde:https://is.vsh.cz/prihlaska/