Jiří Zelený, Sommelier, odborný asistent katedry hotelnictví

Ing. Jiří Zelený působí na katedře hotelnictví jako sommelier, tajemník anglického studijního programu a tajemník kateder hotelnictví a cestovního ruchu. Vyučuje předměty nápojové gastronomie.

Je absolventem VŠH – v roce 2009 absolvoval bakalářské studium s vyznamenáním, v roce 2015 magisterské studium s vyznamenáním. S poctami absolvoval i rakouskou Weinakademie Österreich, kde si rozšířil znalosti v oblasti obchodu s vínem.

Praxi získal na několika manažerských postech v gastronomii, např. jako Event & PR Manager ve své době největší soutěže vín v ČR. Profesní zkušenosti sbíral v řadě zemí Evropy, v Austrálii, Izraeli a Rusku. Je držitelem mnoha sommelierských, baristických a barmanských certifikátů.

V současné době dokončuje doktorské studium na Katedře humanitních věd ČZU v Praze. Výzkum zaměřuje na wine & food marketing, senzorické hodnocení a společenský kontext gastronomie. Za vědeckou činnost byl oceněn na australské University of Sunshine Coast v Queenslandu, kde se svým příspěvkem zvítězil na mezinárodní konferenci v rámci doktorandské sekce.

Co dále vám o sobě Ing. Jiří Zelený prozradí, se podívejte zde:

 

Chceš studovat školu, které určitě přijdeš na chuť?