STUDENTSKÝ SENÁT

Naše motto:
„Snažit se svými myšlenkami, nápady a akcemi obohatit a zkvalitnit studentský život a spolupodílet se na utváření příjemného prostředí pro vzdělávání, zastupovat VŠH navenek mezi studenty.“

Studentský senát je vytvořen ze studentů VŠH, kteří se snaží svými myšlenkami, nápady a akcemi obohatit studentský život a zároveň se spolupodílí na vytvoření příjemného prostředí pro vzdělávání a osobnostní rozvoj všech studentů.

V této podobě, v jaké ho známe dnes, vznikl Studentský senát VŠH zhruba před čtyřmi lety. Po úspěšném prvním roce se hlavní představitelé senátu vzdali svého působení ve prospěch mladých, nadějných kolegů. Ve druhém roce svého působení Studentský senát VŠH pokračoval v práci, organizoval a spoluorganizoval přednášeky, zprostředkovával praxi pro studenty VŠH, spolupracoval s vedením školy. Nyní ve čtvrtém roce svého působení, se Studentský senát dále rozvíjí a přichází s novými nápady.

Co jsme již dokázali

Gourmetský klub

Zavedli jsme tradici Gourmetského klubu na půdě VŠH. Původně Gurmánský klub se přejmenoval na „Gourmetský klub“, který se koná pravidelně jednou až dvakrát za semestr v gastronomické posluchárně školy. Vždy je vyhlášeno určité téma a připravují se zde pak nejrůznější jídla a nápoje ze všech koutů světa. Máme za sebou témata jako: příprava lososa, japonská kuchyně, Vinné sklepy Valtice s.r.o, vaření s šéfkuchařem Oldřichem Sahajdákem z restaurece La Degustation Boheme Bourgeoise a mnoho dalších. Gourmetský klub, navštěvují jak studenti, tak i zaměstnanci VŠH, kde mají možnost nahlídnout kuchaři přímo pod ruce či, si dokonce přípravu vyzkoušet.

Zkvalitňování stravování ve školním baru a školní restauraci

Studentský senát VŠH se již od svého založení snaží systematicky zkvalitňovat a obohacovat stravování našich studentů ve školní restauraci, studovně a baru. Tyto kroky Studentský senát VŠH podniká na základě požadavků a připomínek studentů a spolupracuje tak s vedením gastronomického úseku školy. Zde bychom jako Studentský senát VŠH také rádi poděkovali vedení gastronomického úseku za velkou snahu a ochotu učinit potřebné změny.

Už se povedlo:

  • Saláty (každý z Vás si nyní může objednávat i další jídlo – saláty, které tak doplňují nabídku dvou hotových jídel a jedné minutky. Neváhejte proto využít tuto příležitost a dejte si něco zdravého!)
  • Bagety (nové druhy baget, větší výběr pečiva, tmavé či světlé pečivo ad.)
  • Kaiserky (nově zavedeny již od akademického roku 2010/2011 se těší opravdu veliké oblibě mezi studenty)
  • Coffee to go (zavedli jsme pro Vás také kávu do speciálních kelímků, které si tak můžete vzít s sebou například na přednášku)
  • Sladké pečivo (ke kávě či jen tak na svačinu jsou pro Vás připraveny různé sladkosti jako koblihy, šátečky apod.)
  • Nabídka specialit na baru ve školní restauraci (příležitostně nabízeny speciality jako sushi, apod.)
  • Přílohy (studenti si mohou zvolit, jestli chtějí k hlavnímu jídlu smaženou či vařenou přílohu) • Možnost nabíjet kartu na obědy již od 200,- Kč (místo původních 500,- Kč)  
  • Nové snídaně
  • Ovocné saláty
  • Balené vody v plastu

Pořádání exkurzí

Studentský senát každý rok pořádá několika zajímavých exkurzí pro naše studenty. V minulosti to byla například velice zajímavá exkurze na Letiště Praha, která díky své oblibě jistě nebyla poslední. Dále studentský senát pomáhal s propagací a spolupodílel se na pořádání různých dalších exkurzí a výletů. Každý rok například jezdí studenti VŠH do Švýcarska na exkurzi k Ženevskému jezeru, do nejslavnější hotelové školy v Lausanne, studenti zde navštíví také luxusní pětihvězdičkový švýcarský hotel Royalp, na programu je i exkurze do čokoládoven, degustují sýry a víno a mnoho dalšího. Se školou se také mohou podívat na všelijaké exkurze po České republice. S Katedrou cestovního ruchu jsme navštívili Lázeňský trojúhelník (Karlovy Vary, Mariánské a Františkovy lázně), jsou pořádány také lyžařské výlety na hory, apod.

Golfový klub

Ve spolupráci s VŠH je organizován golfový klub, kde studenti mohou absolvovat týdenní kurz, na konci kterého získají zelenou kartu. Naším snem do budoucna je, abychom sdružovali několik aktivních hráčů golfu, kteří by se aktivně účastnili různých víkendových golfových školních akcí. Nyní studenti mohou využít členství ve studentské organizaci z VŠE Golf Networking club a pravidelně hrát společně golf.

Zajímavé přednášky

V prostorách naší školy každý semestr pořádáme či spolupořádáme ročně několik zajímavých přednášek odborníků z praxe. Máme již za sebou velice zajímavou návštěvu „Magic Heleny“, kde jsme si povídali o módních trendech, o tom, jak být správně oblečen v našem hotelovém oboru, jak správně kombinovat barvy, uvázat kravatu, jak volit správné brýle, jak a podle čeho vybírat pánský oblek. Máme také za sebou několik přednášek od manažerů hotelů, kteří nám vyprávěli o jejich dosavadní kariéře. Do budoucna bychom rádi založili tradiční přednáškový manažerský klub, kdy bychom si k nám do školy pravidelně zvali úspěšné manažery, kteří by se s námi podělili o své zkušenosti a o to, jakým způsobem oni v jejich pracovním životě postupovali k vysněným cílům. Od akademického roku 2011/2012 rovněž pořádáme setkání studentů s rektorem a prorektory VŠH. Studenti mohou s vedením školy konzultovat jakýkoliv problem a mohou veřejně vyjádřit svůj názor. Řeší se zde jak akademické, tak technické či jiné záležitosti.

Studentské party

Několikrát do roka pořádáme pro studenty velkolepé studentské party, které jsou velice oblíbené. Za sebou máme například kluby Tat Bar, Techtle Mechtle, La Fuente, Phenomen, Dejavu, Občanská plovárna a Nebe. Vždy je pro studenty zajištěn celý klub, nabídka všech možných drinků, pochutin, známý DJ, tématické akce, moderátoři, dárky, welcome drinky zdarma pro několik prvních příchozích a mnoho dalšího. Fotografie od profesionálního fotografa vždy vkládáme na náš facebook.

Členství studentského senátu v SK RVŠ

Od roku 2010 je Studentský senát VŠH také členem RVŠ a SK RVŠ (Studentské komoře Rady vysokých škol), kde zastupuje Vysokou školu hotelovou v sekci soukromých vysokých škol a komisi pro sociálně-ekonomické záležitosti.

Praxe a pracovní příležitosti

Na nástěnkách Studentského senátu VŠH a v informačním systému pravidelně aktualizujeme nabídky praxí, pracovních příležitostí, brigád a studijních a pracovních stáží v zahraničí.

Kontaktujte nás

Naší představou je vytvořit Studentský senát, ve kterém s námi budou spolupracovat studenti, kterým není jejich škola lhostejná a kteří se chtějí podílet na jejím stálém růstu. Rádi uvítáme každého, kdo by nám chtěl v naší snaze pomoci. Pokud máte jakékoli nápady a myšlenky ke zlepšení, popřípadě články do časopisu, budeme potěšeni, když se s námi o ně podělíte a to buď zasláním e-mailu na adresu: senat@vsh.cz, nebo vhozením dopisu s nápady či připomínkami do schránky Studentského senátu, která se nachází ve studovně.

Váš Studentský senát

 

Generální partneři