Změna vlastnické struktury VŠH a PSHŠ od 31. 8. 2017

Společnost L-BILG s.r.o., která je společníkem ve společnostech Vysoká škola hotelová v Praze 8, spol. s r.o. (VŠH) a První soukromá hotelová škola, spol. s r.o. (PSHŠ), změnila dne 28. srpna 2017 svou vlastnickou strukturu. Novými společníky jsou Lenka Tinková a Ing. Petr Studnička, PhD., který se na základě rozhodnutí valné hromady ze dne 31. srpna 2017 stal jediným jednatelem obou škol. Lenka Tinková nadále zůstává ve funkci zástupkyně výkonného ředitele VŠH.

Ke změně společníků došlo po necelých dvou letech, kdy se Ing. Juraj Tinka rozhodl předat řízení a rozvoj obou školských zařízení rodinným příslušníkům. Změna společníků byla naplánována tak, aby bylo možné bez komplikací zahájit nový školní rok 2017/2018 na PSHŠ a nový akademický rok 2017/2018 na VŠH. Podíl ve výši 100 % má obchodní společnost L-BILG s.r.o. jak ve společnosti Vysoká škola hotelová v Praze 8, spol. s r.o., tak ve společnosti První soukromá hotelová škola, spol. s r.o.

Jednatel obou škol Ing. Petr Studnička, PhD., vystudoval Vysokou školu hotelovou v Praze a absolvoval doktorské studium v oboru Cestovní ruch na Ekonomické fakultě Univerzity Mateja Bela v Banské Bystrici. Od roku 2014 působí ve funkci vedoucího katedry hotelnictví na VŠH, v této pozici zůstane i nadále a vedle řízení společností se bude věnovat i vzdělávací a tvůrčí činnosti na vysoké škole se zaměřením na obory hotelnictví, gastronomie a cestovního ruchu.