VŠH je v kontaktu s Policií ČR ve věci možného útoku střelcem

Aktualizováno: Na základě oficiálního sdělení Policie ČR byla veškerá bezpečnostní opatření a doporučení ukončena s účinností k 24. 6. 2019 v 16.00 hod. Výhrůžka se vztahovala ke konkrétnímu času, který již uplynul. V případu bylo zahájeno trestní řízení kvůli šíření poplašné zprávy. V objektu budovy Vysoká škola hotelová v Praze jsou tímto veškerá bezpečnostní opatření s okamžitou platností zrušena.

V pondělí 10. června a v pondělí 24. června bylo vedení Vysoké školy hotelové v Praze (VŠH) telefonicky a osobně kontaktováno zástupci Městské policie hl. m. Prahy a Policie ČR ve věci možného útoku střelcem v blíže nespecifikované škole na území hl. m. Prahy. Zvýšený dohled vykonávaný Policií ČR se týká všech škol v Praze. Budova VŠH není pro veřejnost uzavřena, další informace k přijatým opatřením nebudou vedením VŠH poskytovány.

Vedení VŠH poskytuje součinnost Policii ČR, která vykonává zvýšený dohled v okolí školy. Zároveň byla zpřísněna kontrola osob vstupujících do objektu školy. V případě zhoršení bezpečnostní situace bude rozhodnuto o dalších opatřeních. Výhrůžka na sociálních sítích se objevila v neděli 23. června. Podrobnější informace o anonymu či bezpečnostních opatřeních policie ani vedení školy nebude komentovat.

Případ z 10. června byl vyřešen zadržením šestnáctiletého mladíka. Případ z posledního červnového týdne je v řešení.

Jménem vedení společnosti

Ing. Petr S t u d n i č k a, PhD.
jednatel společnosti
Vysoká škola hotelová v Praze 8, spol. s r.o.