Vlastní značka kávy VŠH S[cool] coffee představena

V úterý 8. října 2019 byla v prostorách kavárny RevPAR Café slavnostně představena nově připravená káva Vysoké školy hotelové v Praze (VŠH) s názvem S[cool] coffee. Prezentaci nové značky kávy provedl jednatel VŠH Ing. Petr Studnička, PhD., a hlavní iniciátor a koordinátor celé akce David Strejček, který je manažerem gastronomických provozů VŠH.

Přítomno bylo velké množství zaměstnanců, studentů a pozvaných hostů. Myšlenka vzniku školní kávy se zrodila z iniciativy pracovníků a studentů VŠH, a to ve spolupráci s čelákovickou pražírnou kávy Kafe SOLO manželů Dvořákových. Kávový projekt zahrnoval nejen samotný výběr nové kávy, ale také návrh značky a loga, výběr inventáře a rovněž přípravu doplňkového prodeje kávy. I když se zpočátku zdálo vše jednoduché, nakonec nám veškeré přípravné práce zabraly téměř půl roku.

Celý kávový projekt je založen na respektování principu udržitelnosti. Pražírna Kafe SOLO dováží část své produkce od malopěstitelů z Latinské Ameriky, kterým jsou zajištěny důstojné podmínky pěstování a obchodování (fair trade). VŠH se také spoluprací s Kafe SOLO snažila podpořit malého lokálního producenta a s jeho přispěním obohatit trh kávy v České republice.

Výsledkem spolupráce je lahodná káva S[cool] coffee, namíchaná z vyváženého poměru odrůd Arabica a Robusta. Káva je primárně podávána v jednorázových, papírových bio kelímcích nebo v kelímcích s možností opakovaného využití, které jsou vyrobeny z bambusu. Kromě toho je možné také zakoupit zrnkovou či praženou kávu v originálním balení z jutoviny. Věříme, že káva S[cool] coffee si získá své příznivce a že přispěje k zvýšení kávové kultury na VŠH.

Autorem nového loga je studentka VŠH v navazujícím magisterském stupni studia specializace Management hotelnictví a lázeňství Bc. Maria Kokoreva. Dort v barvách školy připravila odborná asistentka katedry hotelnictví VŠH Ing. Lada Petránková. Představení kávy proběhlo v Den soukromého podnikání.

Ing. Pavel Attl, Ph.D.
výkonný ředitel