Tereza Hemzáčková, Pavel Veselý a Barbora Hlavatá vítězi 2. ročníku SVOČ

Ve středu 27. dubna 2016 se uskutečnil na Vysoké škole hotelové v Praze (VŠH) 2. ročník Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ). Do letošního ročníku zaslali soutěžící celkem osm prací a jejich prezentaci předneslo sedm studentů. Vítězkou SVOČ 2016 se stala Tereza Hemzáčková, která je studentkou 3. ročníku bakalářského oboru Hotelnictví v prezenční formě studia.

Do SVOČ 2016 bylo přihlášeno pět studentů bakalářského stupně studia a tři studenti navazujícího magisterského stupně studia. Ve svých pracích se studenti věnovali tématům náboženského cestovního ruchu (Lucie Horčicová), významu myslivosti v cestovním ruchu (Lenka Zahajská), pivním restauracím v Praze (Barbora Hlavatá), školnímu stravování (Tereza Hemzáčková), bezlepkovým a bezlaktozovým dietám (Bc. Silvia Mihaldová), rozhodování manažerů (Michal Kohl) a znalostem a dovednostem žáků a studentů na vzdělávacích institucích zabývajících se gastronomií (Bc. Pavel Veselý).

Odborná porota ve složení předseda doc. Ing. Jan Hán, Ph.D. a členové prof. Ing. Jiří Jindra, CSc., doc. RNDr. Zdena Lustigová, CSc. a Ing. Petr Studnička, PhD., posoudila předložené práce a rozhodla o následujícím pořadí studentů:

1. místo: Tereza Hemzáčková s prací na téma Specifika v zajišťování stravování na školách;
2. místo: Bc. Pavel Veselý s prací na téma Odborné znalosti a dovednosti žáků a studentů vzdělávacích institucí zaměřených na gastronomii;
3. místo: Barbora Hlavatá s prací na téma Tradiční a novodobé pivní restaurace.

Vítězka soutěže obdržela voucher pro dvě osoby na dvě noci v hotelu Bellevue v Českém Krumlově, 2. místo bylo oceněno voucherem Vinařství Salabka v hodnotě 2.000 Kč a v pořadí třetí soutěžící získala voucher pro 2 osoby na celodenní bezplatný vstup do Aquapalace Praha. U ostatních studentů nebylo jejich pořadí předmětem vyhodnocení výsledků SVOČ a všichni obdrželi věcné ceny za účast od VŠH.

„Velmi si vážíme účasti všech studentů, kteří našli tu odvahu a přihlásili se do 2. ročníku SVOČ. Tím se všichni stali vítězi soutěžního klání,“ uvedl rektor VŠH doc. Ing. Václav Vinš, CSc., který studentům poděkoval za účast a předal diplomy s věcnými cenami, které poskytli do soutěže členové Klubu partnerů VŠH.

Všem studentům děkujeme za účast a vítězům srdečně blahopřejeme!