Studenti z IHM navštívili Hostel/Hotel Miss Sophie

Studenti Business Economics, kteří v současné době absolvují výuku 5. semestru bakalářského programu Hospitality Management, který studují v angličtině, byli během podzimu na exkurzi v Hostelu/Hotelu Miss Sophie, který se nachází v Praze 2. Tato společnost, která provozuje Hostel a Hotel, patří do skupiny Bohemian Hostels & Hotels Group. Díky laskavosti zaměstnanců jsme se nejen dozvěděli fakta o společnosti, ale také jsme velmi příjemně strávili čas. Začali jsme snídaní a měli jsme možnost ochutnat pestrou nabídku stravování jako skuteční hosté. Zatímco jsme snídali, seděl s námi zaměstnanec hostelu a představil nám hostel a hotel. Po jídle a úvodu jsme navštívili hotelové zařízení. Na konci návštěvy jsme měli příležitost mluvit s HR manažerkou skupiny a generálním ředitelem tohoto hostelu/hotelu. Během tohoto setkání jsme se mohli zeptat na to, jak funguje Miss Sophie a jak je řízena (organizace, struktura, funkce lidských zdrojů).

“V pondělí 22. 10. 2018 jsme v rámci výuky Business Economics navštívili Miss Sophies Hotel&Hostel. Před začátkem exkurze pro nás byla připravena snídaně formou buffetu. Díky návštěvě Miss Sophies jsme se dozvěděli, jak funguje zejména hostel, něco o firemní politice a také kariérních možnostech. Miss Sophies se nachází 10 minut od centra, kromě snídaně má hostel otevřený bar až cca do 3h do rána. Najdeme zde pokoje od privátních apartmánů až po sdílené.
Vybavení pokojů je jednoduché, ale moderní a vše je velice čisté. Nejvíc se mi líbily prostory, ve kterých se Miss Sophie nachází. Podle mého názoru exkurze byla velice zajímavá a přínosná. Na konci naší prohlídky proběhla debata s generálním ředitelem a HR manažerkou. Dozvěděli jsme se, jak funguje vedení, co se očekává od zaměstnanců a jaké jsou naše kariérní možnosti. Ráda bych se při další příležitosti opět zúčastnila. Z pohledu SWOT analýzy vidím jako silné stránky hotelu multikulturální personál, který je schopen se domluvit s hosty v jejich rodném jazyce. Pracovní prostředí je velmi atraktivní pro mladé lidi i co se týče kariérního růstu uvnitř společnosti. Za zmínku stojí, že Bohemian Hostels&Hotels má nově kromě zemí Evropy i jeden Hostel v Ghaně. Mezi příležitosti patří potencionální růst na trhu, a to zejména na tom zahraničním.”

Barbora Ryšavá
Studentka 5. semestru, Hospitality Management

Fotografie: Maria Volzhina

PŘIHLÁŠKU KE STUDIU pro akademický rok 2019/2020 je možné podávat on-line do konce I. kola 30. 04. 2019 zde: https://is.vsh.cz/prihlaska/