Studenti VŠH navštívili mariánskolázeňské hotely

Vysoká škola hotelová v Praze (VŠH) zorganizovala pro studenty magisterského studia exkurzi do hotelových a lázeňských komplexů v Mariánských Lázních, které si letos připomínají 200 let od vyhlášení veřejným lázeňským místem. Studenti navštívili Hotel EsplanadeSpa&Golf Resort a provozy společnosti Léčebné lázně Mariánské Lázně.

Hotelem Esplanade provedla studenty Ing. Aida Ludwicková, Food&Beverage&Operation Manager, která je absolventkou VŠH. Součástí exkurze bylo představení odbytové části stravovacího úseku, ukázka vybraných hotelových pokojů i návštěva balneo a wellness provozu, který je součástí hotelu. Na závěr programu byl připraven oběd v duchu blížících se velikonočních svátků.

Manažerka kvality a vztahů s hosty Bc. Márta Bucsai, která je rovněž absolventkou VŠH, představila aktivity společnosti Léčebné lázně Mariánské Lázně. Nechyběla prohlídka ubytovacích kapacit a lázeňských provozů, jako jsou Nové Lázně, Centrální Lázně, Maria Spa či Hvězda.

V roce 2018 si Mariánské Lázně připomínají 200. výročí vyhlášení města veřejným lázeňským místem. Ve městě žije přibližně 13 tisíc obyvatel a jsou na 3. místě v celostátním srovnání z hlediska ročního objemu výběru místního poplatku za lázeňský nebo rekreační pobyt (cca 12 mil. Kč).

Ing. Pavel Attl, Ph.D.
vedoucí katedry cestovního ruchu

Podívejte se na pár záběrů z exkurze ve fotogalerii