Studenti VŠH na exkurzi v Karlových Varech

 

V pátek 22. dubna 2016 vyrazila třicítka studentů Vysoké školy hotelové v Praze na odbornou exkurzi do Karlových Varů. Důvodem výběru destinace bylo mimo jiné blížící se 700. výročí narození Karla IV. Součástí doprovodného programu byla návštěva čtyřhvězdičkového Hotelu Imperial a Grandhotelu Pupp.

Cestování z Prahy do Karlových Varů a zpět bylo zajištěno na palubě žlutého autobusu Regiojet. Jako první navštívili studenti 3. ročníku bakalářského oboru Hotelnictví a 1. ročníku navazujícího magisterského oboru Management hotelnictví a lázeňství čtyřhvězdičkový lázeňský Hotel Imperial. Zde měli možnost navštívit vybrané pokoje pro hosty, bar a restauraci a především balneo provoz. Problematice prodeje ubytovacích kapacit v kontextu marketingové podpory se věnoval Ing. Miloslav Smrž, manažer oddělení Sales & Marketing.

V pořadí druhá návštěva směřovala do Grandhotelu Pupp. Zde měli studenti možnost nahlédnout opět do různých pokojů, navštívili restauraci, lobby bar a nový moderní balneo provoz, který byl vybudován i díky veřejné podpoře z Regionálního operačního programu Severozápad. S provozním zabezpečením fungování hotelu seznámil studenty Ing. Richard Lhoták, provozní náměstek generální ředitelky hotelu.

Studenti bakalářského i magisterského stupně měli možnost vyslechnout zkušenosti z řízení velkých lázeňských hotelů od absolventů Vysoké školy hotelové v Praze, kterými jsou jak Ing. Smrž, tak Ing. Lhoták. Oba pánové se shodli, že praxe má sice své zákonitosti, ale studium na vysoké škole jim významným způsobem rozšířilo teoretický rozhled. Zazněla i nabídka stáží, brigád, konzultací ke zpracovávaným bakalářským či diplomovým pracím. I touto exkurzí se snaží akademičtí pracovníci naplňovat podstatu profesně orientované vysoké školy.

Během diskuse padla celá řada dotazů. Například, zda a na co si hoteloví hosté nejčastěji stěžují, jaký je podíl tuzemské klientely, zda jsou důležité cizí jazyky pro práci v karlovarských hotelech a především jaké, které destinace jsou v České republice a v zahraničí v konkurenčním postavení, jak indikační seznam ovlivňuje lázeňskou péči či co očekává host od třítýdenního pobytu v Karlových Varech.

Potěšitelné je i zpětné hodnocení exkurze ze strany studentů, kteří nejen, že tuto praktickou zkušenost ocenili, ale již nyní se těší na další exkurzi, jenž by se mohla uskutečnit v říjnu letošního roku.

Ing. Pavel Attl, Ph.D.
vedoucí katedry cestovního ruchu

Ing. Petr Studnička, PhD.
vedoucí katedry hotelnictví

 

 

Fotogalerie

Reference

Ing. Igor Bejtic
sommelier Ambiente restaurant
Během studia na VŠH jsem dostal spoustu prostoru pro vlastní realizaci. Měl jsem možnost skloubit školu s prací a potkat super lidi, s kterými se neustále vídám.