Říjen z pohledu Studentského senátu

Během měsíce října se na naší škole uskutečnilo hned několik zajímavých akcí.

Vše začalo „Welcome party“ v klubu Popocafepetl, které se zúčastnilo více než sto lidí. O půlnoci se konal tradiční křest prváků a pro zpestření nechyběla ani novinka, VŠHOMBOLA. Díky ní získalo několik šťastlivců malé pozornosti jako např. poukazy do školní kavárny RevPAR Café, poukazy na skripta nebo voucher na carving.

Další velmi inspirativní akcí tohoto měsíce byla přednáška známého řezníka Františka Kšány ml., který je opravdovým mistrem ve svém oboru. Během přednášky měli studenti možnost ochutnat několik skvělých výrobků jako tlačenku, slaninu, párky nebo čerstvě ugrilovanou vepřovou kotletu z řeznictví „Naše maso“, kde je hlavním řezníkem právě František Kšána ml.

Třetí středa v měsíci říjnu byla již tradičně věnována devátému ročníku mezinárodní vědecké konference Hotelnictví, turismus a vzdělávání. Tento ročník byl zaměřen na problematiku lidských zdrojů v hotelnictví a gastronomii.

Další říjnovou akcí byla přednáška známého šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha. Aula pod velkou návštěvností doslova „praskala ve švech“. Tato přednáška byla pro studenty velmi přínosná, protože mnoho z nich plánuje v budoucnu vlastnit svůj vlastní hotel nebo restauraci. Studenti se dozvěděli plno praktických rad a informace týkající se jeho pracovní kariéry, průběh reality show Ano šéfe!, z jakých důvodů začal podnikat, co ho vedlo k vaření, kde hledá inspiraci při vytváření nových pokrmů nebozda rád vaří doma.

V říjnu se také odehrály na naší škole volby do Studentského senátu VŠH. Hlasování se zúčastnilo bezmála sto lidí, díky kterým bylo do Studentského senátu zvoleno celkem deset kandidátů z řad studentů.
• Bc. Šárka Roubíčková (1. ročník, magisterské studium, obor Management hotelnictví a lázeňství),
• Bc. Linda Novohradská (1. ročník, magisterské studium, obor Management hotelnictví a lázeňství),
• Bc. Nikola Szalayová (1. ročník, magisterské studium, obor Management hotelnictví a lázeňství),
• Bc. Aleš Černý (1. ročník, magisterské studium,obor Management hotelnictví a lázeňství),
• Tereza Korejtková (2. ročník, bakalářské studium, obor Hospitality Management),
• Mikhail Dasaev (2. ročník, bakalářské studium, obor Hospitality Management),
• Eliška Steinerová (2. ročník, bakalářské studium, obor Hotelnictví),
• Adéla Rieszová (3. ročník, bakalářské studium, obor Hotelnictví),
• ZiadallahHmidi (3. ročník, bakalářské studium, obor Hotelnictví),
• Ilja Ivšin (1. ročník, bakalářské studium, obor Hotelnictví).

Poslední říjnovou akcí byla Halloweenská party VŠH, která proběhla v úžasném klubu Blázinec na Smíchově! Studenti přišli oslavit nejznámější americký svátek v podobě té nejstrašidelnější noci v životě! Samozřejmostí byla tradiční soutěž o nejlepší a nejděsivější kostým (některé studenti byla trochu fuška poznat, protože si dali opravdu záležet), welcome drink, fotokoutek a další speciální strašidelné drinky! Jako důkaz, že party byla opravdu povedená, se můžete podívat na facebookové stránky Senát VŠH, kde naleznete fotografie jak z Halloweenské party, tak z již výše zmiňovaných událostí!

Doufáme, že jste si říjen užili a těšíte se, co jsme si pro Vás připravili na listopad!

Váš Studentský senát!
Senát VŠH :FB