Program učitelské mobility Erasmus+ a mezinárodní konference IBIMA ve Španělsku

Paní Consuelo Honajzrová Banús Ph.D. měla příležitost vyučovat na IES Universidad Laboral ve městě Albacete, které se nachází 2 hodiny autem od hlavního města Madrid. Španělští studenti měli v rámci předmětů Cestovní ruch a Cestovní kanceláře příležitost se něco dozvědět o cestovním ruchu v České republice a jeho konkurenceschopnosti a připravit zájezd pro španělskou klientelu do ČR, což zvládli na jedničku.

IES má moderní a kompletní infrastrukturu zaměřenou na studium hotelnictví a cestovního ruchu a spolupracují s různými podniky v daném oboru. Příležitost získat praxi u některých z těchto firem, nabízí tato instituce i studentům VŠH. Koordinátorka Erasmu Maria Luz Ortega Simon je skvělá hostitelka a spolu s panem ředitelem a svým týmem poskytli paní Honajzrové během návštěvy nezapomenutelný zážitek.

34. mezinárodní konference IBIMA v Madridu na téma „Vision 2025: Education Excellence and Management of Innovations through Sustainable Economic Competitive Advantage“ nabídla účastníkům cenné informace o akademickém výzkumu v dané oblasti z celého světa. Podařilo se získat kontakty na odborníky z oblasti latinské Ameriky a studenty doktorských programů působících na veřejných univerzitách ve Španělsku, kteří mají zájem o spolupráci v oblasti výzkumu. O celou akci se postaral předseda konference Khalid S. Soliman, Ph.D.