13 mezinárodní týden na univerzitě Europeia v Lisabonu

Letos v březnu se v portugalském Lisabonu uskutečnil 13. mezinárodní týden s bohatým přednáškovým programem. Události jsem se zúčastnila už podruhé a stálo to za to. Velmi ráda na celý týden vzpomínám. Program zahrnoval prezentace, prohlídky univerzitních kampusů (tři jsou v Lisabonu a jeden v Portu na severu Portugalska) a přednášky hostů na společné téma Udržitelný cestovní ruch. Setkala jsem se studeny i vyučujícími, s nimiž jsme si vzájemně vyměnili zkušenosti z výuky. Zajímavé bylo vzájemné sdílení s dalšími účastníky programu z jiných zemí, informace o propagaci destinací pro Erasmus a o výzkumných projektech. Bohatý program mezinárodního týdne završila tříhodinová okružní plavba po řece Tejo a večeře na lodi. Týden utekl velmi rychle a zůstaly příjemné vzpomínky. Univerzitu Europeia, na které studuje 3 400 studentů a která je stejně jako Vysoká škola hotelová institucí soukromou působící v rámci mezinárodní sítě univerzit (Laureate International Universities), stojí zato navštívit. Nabízí veškeré moderní vybavení, nezapomenutelnou atmosféru a odborníky, kteří jsou otevřeni novým myšlenkám. O mezinárodní účastníky bylo skvěle postaráno. Domnívám se, že celá akce byla korunována úspěchem. Těším se, že se tam snad opět vrátím. Děkuji vám a na viděnou!

Christine McConnell
Odborná asistentka katedry jazyků