Lázeňská místa (přírodní léčebné lázně) na území bývalého Sovětského svazu

Článek Ekateriny Davydovové „Lázeňské město Jessentuky“ vychází jako první ze zamýšlené série turisticko-poznávacích příspěvků na webových stránkách Vysoké školy hotelové v Praze 8. Autory jsou studenti 1. ročníku magisterského studijního programu. Články vznikají pod vedením Mgr. K. Kulicha z Katedry jazyků VŠH jako projekt kolektivní tvůrčí činnosti v rámci výuky českého jazyka pro cizince.

Lázeňské město Jessentuky

Město Jessentuky je součástí skupiny lázeňských míst sdružených pod názvem Kavkazské minerální vody. Patří sem rovněž lázeňská města Pjatigorsk, Kislovodsk a Železnogorsk. Daná oblast je proslulá po celém Rusku a daleko za jeho hranicemi nejen svými minerálními vodami, ale i krásou zdejší krajiny. Jessentuky představují moderní, neobyčejně krásné a rozvinuté město, které je ideálním místem jak pro fyzickou, tak i pro duševní regeneraci. Nacházejí se v jižní části Stavropolského kraje na úpatí severního Kavkazu, v pásmu příznivém pro vznik minerálních vod.
Historie města začala v roce 1798 v údolí řeky Podkumok. Minerální prameny v Jessentukách poprvé prozkoumal moskevský lékař F. P. Gaaz v roce 1810 a zjistil, že nalezené vody patří mezi nejlepší v Evropě. Nicméně podrobná chemická analýza vod nebyla provedena a Gaaz mylně předpokládal, že mají podobné složení jako léčebné vody v Pjatigorsku.


→ Celý článek

→ Literatura

Fotogalerie

Reference

Bc. Aleš Černý
student Management hotelnictví a lázeňství
Přátelská atmosféra a spousta super lidí a akcí. Navíc jsem měl dost prostoru i pro práci, takže jsem nemusel řešit, co po škole.