PRAXE V ZAHRANIČÍ

V souladu s Lisabonskou strategií je cílem školy zvýšit počet mobilit studentů nejen na partnerské vysokoškolské instituce, ale umožnit studentům také stáže v zahraničních firmách, zvýšit tak budoucí uplatnitelnost studentů na trhu práce i v mezinárodní konkurenci.

První studenti vyjeli na praxi v létě 2008. Za období 2007-2014 vyslala VŠH celkem 121 studentů na pracovní pobyt do zahraničí a zařadila se tak na 3. místo v počtu vyslaných studentů na praxe mezi soukromými vysokými školami.

Nový Erasmus University Charter na období 2014-2020, který byl VŠH udělen koncem roku 2013, škole umožňuje navázat na předchozí úspěšné období a pokračovat v mobilitách studentů i v novém programu Erasmus+.

Jaké hlavní změny přinese Erasmus+ pro pracovní stáže:

Stáží se mohou zúčastnit všichni studenti, všech forem studia, včetně studentů z nečlenských zemí EU, kteří studují v ČR v akreditovaném studijním programu. Účast není omezena ani věkem studenta. 

Student musí být vybrán v řádně vyhlášeném výběrovém řízení.

Stáže, stejně jako studijní pobyty, bude možné opakovat v každém studijním cyklu, v případě stáží může nově také vyjet čerstvý absolvent na dobu max. 12 měsíců. Podmínkou výjezdu absolventa je nutnost uzavření smluvní dokumentace ještě před složením bakalářské nebo státní závěrečné zkoušky.

Minimální délka stáže je nově 2 měsíce.

Praxe, kterou student absolvuje v rámci programu ERASMUS+, je zapsána v Dodatku k diplomu.

Jazyková příprava Erasmus+ pro pracovní pobyt

Ve snaze změřit dopad mobility na jazykové znalosti studentů zavedla Evropská komise v programu Erasmus+ povinné on-line testování jazykové úrovně studentů před pracovním pobytem i po jeho skončení. Týká se pracovních jazyků – čeština, dánština, řečtina, angličtina, francouzština, němčina, italština, španělština, nizozemština, polština, portugalština, švédština. Hodnocení obdrží student a  vysílající vysoká škola. Na základě výsledku může škola nabídnout studentovi on-line jazykový kurz v příslušném jazyce.

Podrobnější informace najdete na http://www.naerasmusplus.cz/

 

Naši partneři v zahraniční podnikové sféře:

• španělský řetězec Paradores SA – www.paradores.es – hotely Parador Segovia a La Granja 

Parador Segovia****

Moderní hotel nacházející se ve městě Segovia, v jednom z nejmonumentálnejších měst Španělska (UNESCO) . Čtyřhvězdičkový hotel nabízí ubytování v 113 pokojích s klimatizací. Všechny pokoje jsou komfortní, pohodlné as výhledem na město. Hotel je ideální základnou pro návštěvu měst v provincii.

Více informací:

http://www.parador.es/en/parador-de-segovia

http://www.parador.es/recursos/doc/Fichas_paradores/Descripcion/Ingles/630042854_392007122324.pdf

La Granja *****

Je živým důkazem bohatého architektonického dědictví Španělska. Hotel se nachází 11 km od města Segovia v lokalitě La Granja, letním sídle španělské královské rodiny. Tento exkluzivní hotel se skládá ze dvou budov, na jedné straně je budova  - palác z 18. století Casa de los Infantes, druhá část hotelu představuje konferenční a kongresové centrum s kapacitou více než 600 míst.

Více informací:

http://www.parador.es/en/parador-de-la-granja

http://www.parador.es/recursos/doc/Fichas_paradores/1942294775_20102009164633.pdf

 
rodinný hotel Lymberia na Rhodosu v Řecku – www.lymberia.gr

Založen v roce 1987, Hotel Lymberia je all-inclusive tří hvězdičkový rodinný hotel v oblasti Faliraki, na ostrově Rhodos. Vysoká škola hotelová v Praze spolupracuje s hotelem už 8 let.

Více informací:

http://www.lymberia-hotel-in-faliraki.com/

restaurace Alcudia, Mallorca, Španělsko – www.AlcudiaRestaurants.com

Jde o síť restaurací nacházejících se ve městě Alcudia na Mallorce. Každá z restaurací ze sítě Alcudia je specifická, nabízí jinou kuchyni, jiné speciality, má svůj vlastní styl, interiér. Do sítě Alcudia patří tyto restaurace: Satyricon, Piero Rossi, Sa Taverna des Port, Sa Taverna-Tapas, Sa Plaça, Café de Sa Plaça.

Více informací: www.alcudiarestaurants.com

 

řetězec hotelů Anthurium Hotels, Francie – www.anthurium.com  

Hotel Diana Dea Lodge ****

Jde o čtyřhvězdičkový hotel nacházející se na východním pobřeží ostrova Reunion. Hotel je zařízen v rustikálním stylu.

Více informací: www.diana-dea-lodge.re

Château de l'Hoste ***

Kdysi zámek ze 17. století, dnes hotel, který se nachází v srdci regionu Quercy Blancv, v parku se staletými stromy a lesem.

Více informací: www.chateaudelhoste.com

 

Schloss Elmau *****

Hotel Schloss Elmau v čarovném prostředí bavorských Alp nabízí unikátní lázně a kulturní zážitek. Hotel je hodnocen jako nejlepší německý welness hotel. Je také ideální pro celoroční sporty. Je vybaven luxusními prostory, pěti restauracemi a čtyřmi samostatnými lázněmi, restaurací s Michellinskou hvězdou. V roce 2015 hostitel vrcholného setkání politiků států G7.

Více informací: http://www.schloss-elmau.de/

Château de Fère *****

Hotel se nachází 100 km od Paříže, v srdci kraje Champagne. Více než 800 let je jeho dominantou středověký hrad. Tohle historické místo je ideálním místem pro pořádání seminářů, svateb anebo recepcí.

Více informací: http://www.chateaudefere.com/

Opera Suites ****

Hotel se nachází v srdci Vídně, v prvním a druhém patře historického vídeňského městského domu, nedaleko Vídeňské státní opery. Všechny pokoje jsou zařízeny a vyzdobeny ve vídeňském stylu a nabízejí moderní komfort a vybavení.

Více informací: http://www.operasuites.at/welcome.html

Le Cap Est Lagoon Resort & Spa Hotel je luxusní 5* hotel uvedený na rezervačních serverech jako nejlepší hotel na Martiniku pro 2015. Zámořský department Francie, vulkanický ostrov, který si stále zachovává typický francouzský šarm v bujném tropickém prostředí Karibiku.

Více informací: www.capest.com

                                                                                                                       

Dokumenty pro výjezd studenta

 

Generální partneři